Wielkomiejski szyk

Lokalizacja: Nowy Mokotów, Warszawa
Powierzchnia: 42m2
Zdjęcia: Piotr Czaja
Projekt wykonany dla: KODO


Klasyczna kuchnia na Kasprzaka

Klasyczna kuchnia na Kasprzaka

Klasyczna kuchnia na Kasprzaka

Klasyczna kuchnia na Kasprzaka

Klasyczna kuchnia na Kasprzaka

Klasyczna kuchnia na Kasprzaka

To nowoczesne, niewielkie mieszkanie o neutralnej aczkolwiek bardzo ciepłej kolorystyce, przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. Zaprezentowana tutaj część mieszkania - sypialnia oraz łazienka była istotną częścią tego projektu.

Najważniejszym aspektem aranżacji tych przestrzeni była ich funkcjonalność. Ważne by przestrzeń była ergonomicznie wykorzystana, a poruszanie po niej łatwe i przyjemne. Zaraz po funkcjonalności uwaga skierowana została na ładny wystrój wnętrz.

Ściany łazienki zostały wyłożone ponadczasowym matowym gresem imitującym marmur, który zresztą jest aktualnie w trendach. Uzupełnieniem delikatnych jasnych płytek są meble z frontami lakierowanymi na wysoki połysk. Gładkie, lśniące powierzchnie prezentują się bardzo efektownie, co więcej sprawdzają się w takich małych pomieszczeniach - materiał z jakiego są wykonane odbija światło sprzyjając optycznemu powiększeniu przestrzeni. Łazienkowe szafki natomiast utrzymane w takiej stylistyce w zestawieniu z kontrastowymi materiałami, takimi jak matowy kamień czy drewno wygląda oryginalnie i intrygująco. Dodatkową rolę spełnia tutaj światło. Ma charakter nie tylko praktyczny ale i dekoracyjny - nadaje wnętrzu klimat, pomogą zaakcentować elementy wystroju wnętrza oraz podkreśla poszczególne strefy pomieszczenia.

Sypialnia ubrana została w tkaniny i wyposażona w pojemną szafę oraz miejsce do pracy. Wezgłowie łóżka zwieńczone jest wzorzystą tapetą. Ciemny kolor nadaje przytulności i pozwala szybko się wyciszyć. Jasne kolory pojawiające się we wzorze tapety mają swoją kontynuację w tkaninie zasłony oraz kolorze zabudowy meblowej. Fronty szafy zostały wykończone płyt laminowaną o włoskim rodowodzie, charakteryzują się głęboką i wyszukaną strukturą powierzchni oraz niezwykłym kolorem zmieniającym swój odcień w zależności od kąta padania światła.


WRÓĆ DO GALERII